ظرفیت کانون مرکز برای آزمون وکالت ۹۴

ظرفیت کانون مرکز برای آزمون وکالت ۹۴

ظرفیت کانون مرکز برای آزمون وکالت ۹۴Reviewed by حمید انتظاری on Aug 15Rating: 5.0ظرفیت کانون مرکز برای آزمون وکالت ۹۴نهایتاً تصویب شد کمیته ای با عضویت آقایان مالکی، مصباح، سمامی و کامیار بررسی و ظرفیت مناسب را تعیین و پیشنهاد نمایند.

ظرفیت کانون مرکز برای آزمون وکالت ۹۴

در جلسۀ ۱۰۲هیات مدیره کانون وکلای مرکز ، موضوع تعیین ظرفیت این کانون در آزمون وکالت ۹۵ در دستور کار قرار داشت.

در این جلسه نظرات اعضای هیات مدیره برای انتقال به رییس هیات مدیره طرح شد که نهایتا کمیته ای برای بررسی دقیق تر و اعلام نظر نهایی در این زمینه تعیین شدند.

خلاصه مذاکرات جلسۀ مذکور در این بخش به نقل از سایت کانون وکلای مرکز به این شرح می باشد :

نجفی توانا:  جلسه کمیسیون مربوطه به زودی تشکیل می شود نظر مشورتی شما همکاران را جویا می شوم.

مالکی: کار کارشناسی لازم دارد.

امینی: تا ۱۲۰۰ هم خوب است به علاوه به اتحادیه نامه بنویسیم که سایر کانون ها هم ظرفیت ها را معقول و متناسب تعیین کنند. به هر حال ضمن ملاحظه همکاران حاضر به سایر فرزندان جامعه و نیازها هم توجه نماییم.

حامدتوسلی: استدعا دارم نظر هیأت مدیره در آن کمیته دفاع شود و مثل پارسال عوض نشود.

سردارزاده: باید قانونی تصویب کنیم که قضات در حال اشتغال وکالت نکنند الان وکلای ما بیکارند قاضی دادگستری از من خواهش کرد از شعبه خارج شوم و به موکل گفت وکیل را عزل کنید خودم وکالت شما را انجام می دهم.

سمامی: باید به فکر فارغ التحصیلان حقوق باشیم و به آن ها کمک کنیم و بنده هرگز با تنزل این مقدار فعلی به هیچ وجه موافق نیستم بنده ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر موافقم.

کامیار: از یکسو ۱۵ میلیون پرونده داریم که به ۳۰۰ هزار وکیل نیاز است از دیگر سو مردم وکیل نمی گیرند به نحوی که همین ۶۰ هزار وکیل هم بیکارند پس باید مشکل را اساسی حل کنیم.اما در وضع فعلی تا رفع این ایرادات همان ۱۰۰۰ نفر به نظرم خوب است.

مصباح: اینجا نظر ما مشورتی است در عین حال حداکثر ۱۰۰۰ نفر خوب است.

علیزاده طباطبایی: باید به سمت وکالت اجباری و اجرای اصل ۳۵ قانون اساسی برویم.

محمدنبی: قوه قضائیه کارآموزان ما را به سختی می پذیرد. خود ما امکانات مثل سالن نداریم پس نباید ظرفیت اضافه شود.

مالکی: باید بررسی دقیق کنیم ظرفیت ها باید تابع تعداد وکلا، تعداد پروانه ها و نیاز محل تعیین شود.

نهایتاً تصویب شد کمیته ای با عضویت آقایان مالکی، مصباح، سمامی و کامیار بررسی و ظرفیت مناسب را تعیین و پیشنهاد نمایند.

پی نوشت:

به نظر می رسد ظرفیت کانون وکلای مرکز امسال از ۱۰۰۰ نفر کمتر نخواهد بود. بهترین راه برای افزایش ظرفیت کانون ها و از بین بردن تابوی بیکاری فارغ التحصیلان حقوق ، اجباری کردن وکالت در محاکم قضایی می باشد حالیه با توحه به اصل ۳۵ قانون اساسی واقعاً جای بسی تامل است که چرا یک کار اساسی در این زمینه صورت نمی پذیرد.لیکن مطمئن باشید این رویه پایدار نخواهد بود و روزی  فرا می رسد که تعداد داوطلبین پشت آزمون کار آموزی وکالت از داوطلبین آزمون های سراسری در سال های نه چندان دور بیشتر خواهد شد و این در به روی اکثریت داوطلبین وکالت گشوده خواهد شد و حرفه وکالت تخصصی و درجه بندی(ترازبندی ) خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *