مصاحبه با مهرزاد بردبار رتبه اول آزمون قضاوت ۹۴

مصاحبه با مهرزاد بردبار رتبه اول آزمون قضاوت ۹۴

مصاحبه با مهرزاد بردبار رتبه اول آزمون قضاوت ۹۴Reviewed by Haqjoo on Apr 29Rating: 4.0مصاحبه با مهرزاد بردبار رتبه اول آزمون قضاوت ۹۴آقای مهرزاد بردبار که موفق به کسب رتبه نخست آزمون قضاوت ۱۳۹۴ در سطح کشور شده اند در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری اختبار به تشریح روش مطالعه و منابع مورد استفاده خود پرداختند.

مصاحبه با مهرزاد بردبار رتبه اول آزمون قضاوت ۹۴

آقای مهرزاد بردبار که موفق به کسب رتبه نخست آزمون قضاوت ۱۳۹۴ در سطح کشور شده اند در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری اختبار به تشریح روش مطالعه و منابع مورد استفاده خود پرداختند.

در ادامه چکیده این گفتگو را می خوانید :

با سلام اینجانب مهرزاد بردبار فارغ التحصیل مقطع کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در آزمون قضاوت ۱۳۹۴ موفق به کسب رتبه یک در کشور شدم.

در دوران دانشگاه شرکت در کلاسها و مطالعه ی کتب مرجع همراه با یک برنامه ریزی فنی و اصولی روش مطالعاتی ام بوده است.

روش مطالعه و برنامه ریزی یک امر شخصی است که باید با توجه به سطح علمی دانشپذیر توسط مشاوران متخصص این رشته تهیه گردد. روش مطالعاتی خودم در برنامه ریزی اولیه مطالعه ی کتاب های مقدماتی این رشته بوده و بعد از آن در برنامه ریزی دوم جمع بندی مباحث اصلی و ریشه ای دروس حقوقی و در برنامه ی سوم مطالعه ی مباحث پیچیده و فنی تر این رشته و در برنامه چهارم ترکیب مباحث حقوقی با یکدیگر و حل مساله های پیچیده تر بوده است.

توصیه ام به داوطلبین ازمونهای قضاوت و وکالت در مورد نحوه ی برنامه ریزی و طراحی روش های مطالعاتی این است که به تنهایی و بدون مشاور متخصص وارد این عرصه نشوند زیرا به تجربه ثابت شد که فعالیت انفرادی اصولا باعث موفقیت نخواهد شد. بایستی شخصی آگاه و با تجربه و آگاه به علم روز حقوق به عنوان مشاور در کنار دانشپذیر قرار گیرد و او با شناخت شخصیت و روحیات دانشپذیر و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت و همچنین بررسی عملکرد داوطلب بتواند روش مطالعاتی مناسب را تشخیص داده و با برنامه ریزی شایسته و تعیین منابع مطالعاتی صحیح ، داوطلب را در مسیر صحیح قرار داده و در نتیجه با تلاش اصولی، سطح علمی داوطلب ارتقا یابد. این امر به سرعت اتفاق نمی افتد بلکه محتاج صرف وقت و گذشت زمان است.

منابع مطالعاتی ام به شرح زیر بوده است :

حقوق مدنی : کتابهای دکتر کاتوزیان مثل اموال و مالکیت -اعمال حقوقی- وقایع حقوقی- خانواده- عقود معین جلد ۱ و ۲ پیشرفته – شفعه،وصیت،ارث – و برای جمع بندی از کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی استفاده کردم.
آیین دادرسی مدنی : ۳ جلد کتاب پیشرفته ایین دادرسی مدنی از دکتر شمس
حقوق تجارت : کتابهای دکتر اسکینی
حقوق جزا : ۳ جلد کتاب حقوق جزای عمومی از دکتر اردبیلی – جزا عمومی از استاد ساولانی – ۳ جلد جزا اختصاصی از دکتر صادقی
آیین دادرسی کیفری : ۲ جلد کتاب دکتر خالقی – ۲ جلد کتاب استاد ساولانی
اصول فقه : کتاب مبانی استنباط حقوق اسلامی از دکتر ابوالحسن محمدی – کتاب اصول به بیان ساده از دکتر باقری راد
متون فقه : تحریر الروضه فی الشرح لمعه – فقه استدلالی
حقوق اساسی : قانون اساسی

در مورد منابع تستی، از تست های آزمون های حقوقی سال های قبل به عنوان آموزش مقدماتی بهره مند شوید سپس تست های پیچیده و ترکیبی را مورد مطالعه قرار دهید.

 

منبع:اختبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *